Atölye Deneme

425175_10151631628497370_516649448_n2.jpg

Atölye Deneme, sanatın her alanında öncelikle çocukları ve gençleri hedefleyen çalışmalar yapmak için 2010 yılında bir “deneme atölyesi” olarak kurulmuştur. 2014 yılından bu yana çalışma alanına ekolojiyi de dahil ederek, ekolojik bilinci ve duyarlılığı, yerel kültür ve üretim değerlerini destekleyecek olan kültürel, sanatsal ve sosyal çalışmalar üretme hedefiyle yoluna devam eden, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Özellikle derneğin bulunduğu bölgelerde ve yakın çevresinde yürüttüğü çalışmalarla, doğayla uyumlu, katılımcı ve yaratıcı yeni yöntemler denemeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Atölye Deneme, Avrupa Birliği Erasmus + Gençlik Hareketliliği programı içinde birçok ulusal ve uluslararası projede yürütücü ve ortak olarak yer almıştır. Ayrıca, Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen Avrupa Gönüllü Hizmeti programına ev sahibi ve gönderen kuruluş olarak dahil olmuş ve 2011 yılından bu yana çeşitli projeler yürütmüştür.

Derneğin merkezi İzmir’dir ve Fethiye’de bir şubesi bulunmaktadır. Fethiye Yakaköy köyünde bulunan şube ve İzmir’de Seferihisar Gödence köyünde kurulan Atölye Gödence, derneğin Sürdürülebilir Kırsal Yaşam projesinin bir parçası olarak kırsal kalkınma ve kültürü destekleyen çalışmalara ev sahipliği yapmaktadır. Fethiye şubesinin faaliyetleriyle ilgili detaylı bilgiye TPP-Tangala Proje Platformu facebook sayfasından ulaşabilirsiniz.