Pandeminin hemen öncesinde birlikte güzel işler üretmek için kentteki yeni merkezimiz olarak belirlediğimiz mekanın açılışını o koşullarda yapamamıştık. Pandeminin sosyal ve ekonomik etkilerinden yeni yeni sıyrılmaya başladığımız bu günlerde sonunda yeni mekanımızın açılışını gerçekleştirdik.

Konak İsmet İnönü Sokak’ta bulunan eski bir Rum evi olan yeni mekanımızı 6 Temmuz Çarşamba günü saat 19.00’da hep birlikte açtık. Etkinliklerimizden fotoğrafları, afişleri ve çıktıları sergilediğimiz, projeler kapsamında hazırladığımız kısa film ve videoları paylaştığımız açılışta, Murat Küçükarslan, İnan Emeket ve Utku Tutar müzik dinletisiyle akşama renk kattılar.

Atölye Deneme’nin yeni mekanı, hem yeni projeler üretmek için bir ofis ve kuluçka merkezi olacak, hem de çalışmaları için mekan arayan sanatçı dostlarımıza, sanat ve ekoloji alanındaki çeşitli etkinliklere kapılarını açacak.

Açılışımıza, dayanışmak, sohbet etmek, yeni ve güzel işler için niyet etmek ve bizimle tanışmak için gelen tüm dostlarımıza çok teşekkür ederiz.