İlk kez 07 Aralık 2019 günü, tüketim odaklı günlere ve her yandan gelen ‘satın al’ komutlarına karşı üreterek, dönüştürerek, tamir ederek ve paylaşarak ses çıkarmak için Greenpeace ile birlikte gerçekleştirdiğimiz “Bir Şeyler Yap Günü” yeniden düzenleniyor!

25 Haziran Cumartesi günü, İzmir Kültürpark, Ahşap Sahnede gerçekleştirilecek etkinliğimiz 14.00’da atölye çalışmalarıyla başlayacak, 20.30’da Greenpeace’in hazırladığı “Geri Dönüşüm Yalanları” belgeseli gösterimi ile devam edecek ve saat 22.00’de Patika Rembetiko müzik dinletisi ile sona erecek.

Bir Şeyler Yap Günü katılımcıları arasında Ateşböceği Derneği, Bornova Doğal Tarım Merkezi ve Çiftliği, Seferi Keçi girişimiyle Baha Okar, Vakana Natürel kurucusu Ceren Kepenek, Ekolojik Beslen kurucusu Dicle Dilan Salman, Tiyatro Nienor kurucusu Ebru Atilla, Zülal Atagün ve İnan Emeket bulunuyor.

Programda 7-14 yaş arası çocuklar için Atıksız Doğa, Dramalı Hikaye Anlatımı, Ritmik Hareket, Ekoloji Üzerine Yaratıcı Yazarlık gibi atölyeler bulunuyor. Yetişkinlere yönelik ise Tüketmeden Bir Gün Atölyesi, Çocuklarla Temiz Beslenme, Topluluk Tarımı, Temiz Kozmetik ve Kooperatifler üzerine söyleşilerin yanısıra, Virgina Woolf-Evdeki Meleği Öldürmek performansı da programda yer alıyor.

Bir Şeyler Yap Günü programına göz atmayı ve sosyal medya hesaplarımızdan güncel duyuruları takip etmeyi unutmayın!