Daha yeşil, daha adil ve daha parlak bir gelecek adına ekoloji odaklı sanat çalışmaları üreten Atölye Deneme’nin, ayrımcı olmayan ve dayanışmaya açık bir sistem içerisinde yürütülen çalışmalarının zenginleşmesi ve derinleşmesi için, yaratıcı, farkındalığı ve motivasyonu yüksek herkesi gönüllü ekibinde yer almaya davet ediyoruz!

Pandemi sürecinde buluşmaların ve çalışmaların büyük oranda çevrimiçi yürütüleceğini hatırlatmakla beraber, dernek merkezi İzmir’de olsa dahi Türkiye’nin her yerinden başvuruya açık olduğumuzu söylemek istiyoruz. Gönüllü ekibini oluşturmak adına gerçekleştireceğimiz bilgilendirme toplantısının bilgilerini size iletmemiz için bağlantıya tıklayıp gerekli bilgileri doldurmanızı rica ediyoruz.

Neden Atölye Deneme Gönüllü Ekibini Oluşturuyoruz?

Yaptığımız etkinliklerde sıkça ekoloji ve sanat alanında yürüttüğümüz çalışmalara katkı sunmak isteyen insanlarla tanışıyoruz. Bizim de üretim süreçlerini paylaşmak, iş birliği yapmak, yeni projeler üretmek için dayanışma içinde olacağımız insan halkasını genişletmek öncelikli amacımız. Bu nedenle yeni insanlarla buluşmak, katkı vermek isteyenleri dahil etmek, biriktirdiğimiz deneyimleri ve bilgiyi paylaşmak için gönüllü bir ekip oluşturmak istiyoruz.

Neler Yapacağız?

Temel çalışma alanımız ekoloji odaklı sanat çalışmaları olmakla birlikte, Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği olarak kent ve kırsal arasında köprü olma misyonunu üstlenerek atölye, eğitim, söyleşi ve festivaller düzenliyoruz. Dernek olarak, dahil olduğumuz birçok ulusal ve uluslararası ağda faaliyet gösteriyor, ekoloji ve sanata dair aktivizm ve savunuculuk alanlarına destek veriyoruz. Öncelikli olarak dezavantajlı bölgelerde çocuk, genç ve kadınlara ulaşmayı hedefleyen projeler üretiyoruz.

Gönüllü ekibimizle birlikte sosyal medya ve içerik üretimi, video kurgu ve fotoğraf düzenlemeleri, toplantı ve etkinlik raporlamaları; yüz yüze görüşebileceğimiz günlerde İzmir Konak’ta bulunan merkez ofisin kullanımı ve kurgulanması, evrak takibi, organizasyon gerçekleştirme ve etkinlik yürütme konularında çalışacağız. Özellikle kırsalda yapılacak faaliyetlerde dayanışmaya ve destek vermeye ilgi duyan bireyler ile karşılıklı bilgi ve becerilerimizi paylaşıp, kolektif iş yürütme ve öğrenme sürecini deneyimleyeceğiz.

Katılımınızı bekliyoruz!