“Dünya Dönüyor Değişiyoruz Projesi kapsamında gerçekleştirilen çevrimiçi etkinliklerden bir diğeri ile aranızdayız!

Organik tarım danışmanı Nurhayat Bayturan ile gıdanın üretim aşamalarındaki yolculuğuna, çiftçilere ve toprağa odaklanacağımız, sürdürülebilir tarım ve sağlıklı gıdayı konuşacağımız, “Tarladan Tabağa Gıdanın Yolculuğu” başlıklı söyleşiye davetlisiniz.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni bitiren Nurhayat Bayturan, Türkiye’de organik üretimde faaliyet gösteren ilk  kontrol kuruluşunu (Institüt für Marktökologie GmbH – IMO) 1990 yılında kurdu. Türkiye’de organik sektöründeki  ilk kontrolördür. Türk Organik Tarım Yönetmeliği’nin hazırlanması sürecinde çalışan ekip içinde bulunmuştur. 

IMO’nun 20 yıl yöneticiliğini yapan Bayturan,  Türk Organik Tarım Yönetmeliği’nin yanı sıra diğer yönetmeliklere göre (Japon, Avrupa Birliği, ABD)  kontrol ve sertifikalama çalışmaları da yapmıştır. Tüm bu süreçlerde, yurtdışında, yurtiçinde çok sayıda eğitimlere, fuarlara katılmış, eğitimler vermiş, çok sayıda kongre ve panelde konuşmacı olarak yer almıştır.

Nurhayat Bayturan’ın konuk olacağı “Tarladan Tabağa Gıdanın Yolculuğu” başlıklı söyleşimiz, 12 Aralık Cumartesi saat 14.00’da başlayacak olup herkesin katılımına açıktır. Etkinliğe kayıt için bu linkte bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

Daha yeşil, daha parlak ve adil bir gelecek için gerçekleşen hareketlerde buluşmak üzere!