Atölye Deneme’nin 07 – 11 Aralık tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştireceği Yeryüzü Film Festivali öncesinde Caretta Ekolojik Ahval ile Kültürhane Youtube kanalı üzerinde bir sohbete katıldık.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali‘nin 2020 programı pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak SYFFEVDE sloganı ile 01-06 Aralık tarihlerinde gerçekleşti. SYFF 2019 seçkisinden filmler ise önümüzdeki günlerde İzmir ve Antalya ekiplerinin çevrimiçi gösterimleriyle devam edecek.

SYFF İzmir organizasyonunu 2014 yılından bu yana yürüten Atölye Deneme bu yıl “Yeryüzü Film Festivali” ile seyirciyle buluşurken, Antalya’da ise Antalya Kültür Sanat “Koyu Yeşil Film Günleri” ile 9-13 Aralık tarihlerinde gösterimler gerçekleştirecek.

Gösterimler öncesinde, Kültürhane Youtube kanalında Caretta Ekolojik Ahval programıyla ekoloji üzerine sohbetler gerçekleştiren Alper Tolga Akkuş ile Yeryüzü Film Festivali ve Koyu Yeşil Film Günleri’ni konuştuk . Sohbete Atölye Deneme ekibinden Ekin Gündüz Özdemirci, Antalya Kültür Sanat’tan ise Havva Okutan katıldı. Sohbetin tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz.