7-10 Aralık tarihlerinde surdurulebiliryasam.net adresinde çevrimiçi gerçekleşecek olan Yeryüzü Film Festivali’nde film gösterimlerinin ardından birçok söyleşi ve performans yer alıyor.

Programda yer alan 12 adet uzun metrajlı ve 10 adet kısa metrajlı film, iklim krizi, kentleşme, kırsal kalkınma, sürdürülebilir ekonomik modeller ve çözümler, madencilik faaliyetlerinin etkileri, çocuk işçiler, adil ticaret, yaban hayatı ve doğal çevreyi korumak gibi konuları ele alıyor. Bu konularla bağlantılı olarak gerçekleşecek söyleşilerde, Arı Okulu Derneği’nden Cem Aybek, Çöpsüz Bakkal ve Yuva Yaşam Topluluğu kurucularından Prof. Dr. Ayşegül Ünver, Hıdırlık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden Seval Doğanlar, Doğal Tarım Merkezi’nden Kutluhan Özdemir, Orman Terapisi Uzman Rehberi Gülden Karabudak, Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nden Çevre Mühendisi Nebile Bayrak, Ekotopya filminin yönetmeni Ufuk Tambaş, Kilis Çok Amaçlı Toplum Merkezi’nden Hazal Özdemir, FİSA Çocuk Hakları Merkezi’nden Ezgi Koman, Fridays For Future İzmir hareketinden İdil İra, Maya Kılıç, Defne Belkıs, Yağmur Birici, Sıfır Gelecek İzmir oluşumundan Esme Duman ve müziğin mimarisi – mimarinin müziği üzerine konuşacak olan Sarp Keskiner bizimle olacak.

Söyleşilerle birlikte, “Şimdi Derin Bir Nefes Al” adlı video performansıyla Ebru Atilla, “İklim Değişiyor, Biz Neden Değişmeyelim” performansıyla Playback Tiyatro Eğitmeni ve Dinlenme Saati Rehberi Şeniz Turan, ve müzikleriyle Agora Minör grubundan Serap Çiğdem Şahin ve Murat Küçükarslan festival etkinlikleri içinde yer alacaklar.

Aşağıdaki programdan etkinlik gün ve saatleri ile ilgili ayrıntıları öğrenebilir, surdurulebiliryasam.net adresinden kayıt olabilirsiniz!