Gündelik yaşamımız COVID-19 salgına göre yeniden şekillenirken karantina boyunca yavaşladık ve birçok şeye ara verdik. Bu süreçte projelerde duraksama dönemine girsek de kendimizi geliştirmeye devam ettik ve sanal ortamın nimetlerinden yararlandık.

Önümüzdeki dönemde sosyal medya ve dijital ortamlara ihtiyaç daha da artacak gibi görünüyor. Katıldığımız çevrimiçi toplantı, buluşma ve eğitimler arasında STGM (Sivil Toplum Geliştirme Merkezi) tarafından düzenlenen “STÖ’ler için Sosyal Medya” eğitimi bu açıdan çok verimli geçti. 9-11 Haziran’daki eğitime katılarak, daha önce de birlikte çalıştığımız dijital iletişim uzmanı Özgür Kurtuluş’la sosyal medya konusunda bilgilerimizi pekiştirdik.

Zoom platformunda iki gün süren eğitimde sosyal medya ve iletişim kapasitelerini geliştirmeye yönelik bilgiler paylaşıldı, iyi örnekler incelendi ve grup çalışmaları yapıldı.

Katıldığımız bir diğer eğitim ve buluşma ise Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezi tarafından düzenlenen “Çevrim İçi Çalışmalar için STÖ Destek Programı” oldu. 22 Haziran’da başlayan çevrimiçi buluşma 02 Temmuz’da sona erdi. Sivil toplum örgütlerini COVID-19 salgını etkisiyle gelişen ihtiyaçlara yönelik olarak desteklemek için düzenlenen programda “katılımcı eğitim yöntemlerini çevrimiçi uygulamak mümkün mü?” sorusuna yanıt arandı. Bu bağlamda şu gibi konu başlıkları ele alındı: Korona Süresi ve Sonrasında STÖ’lerde Yönetim, Ofis Dışı Karar Alma Süreçleri, Katılımcılığın Sağlanması, Gönüllü Katılımı İçin Araçlar. Emeği geçen herkese çok teşekkürler…