27-28-29 Aralık’ta Seferihisar Gödence Köyünde zeytin hasadı buluşması gerçekleştirdik. Seferihisar Belediyesi ve Gödence Köy Muhtarlığı’nın desteğiyle gerçekleşen buluşmada Gödence İlköğretim okulunda etkinlikler de düzenlendi.
Atölye Deneme’nin Sürdürülebilir Kırsal Yaşam projesinin merkezlerinden olan Atölye Gödence’de Greenpeace İzmir yerel grubuyla birlikte düzenlenen zeytin hasadında geleneksel yöntemlerle zeytin topladık. Çocuklarla birlike gerçekleştirilen zeytin baskı ve kumaş boyama atölyelerinin ardından buluşmanın ikinci günü Agora Minör grubunun rembetiko müzikleri konseriyle tamamlandı.
Zeytin hasadı buluşmasının üçüncü gününde Gödence köyünde bulunan Çalıkoğulları Zeytinyağı Fabrikası ve Ünal Kardeşler Zeytinyağı Fabrikası’nı gezdik. Farklı yöntemlerle zeytinyağı üretimi hakkında bizi bilgilendiren Süleyman Çalık ve Mustafa Ünal’ a teşekkür ederiz.
Bu yıl İzmir, Ankara, Eskişehir ve İstanbul’dan gelen gönüllü bir grupla gerçekleşen zeytin hasadı buluşmasında emeği geçen herkese teşekkürler!