Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği ile Greenpeace Akdeniz’in birlikte düzenlediği buluşma 16 Temmuz Salı günü Originn’de gerçekleşti. İzmir bölgesinde çevre alanında çalışan 19 farklı STK ve girişimin temsilcisi olan 29 kişiyle tanışma buluşmamızda bir araya geldik.

Katılımcıların çalışma alanlarındaki çeşitlilik, çevre konusunun hayatın her alanını kapsayan geniş bir yelpazede ele alınması gerektiğini bir kez daha gösterdi. Bu çeşitlilik bize umut ve motivasyon verdi. Bu ekip genişleyerek, İzmir bölgesinde çevre sorunları, çevre farkındalığı çalışmaları ve iyi uygulamalara odaklanacak olan yakın zamanda başlayacağımız projemizin ilham kaynağı olacak 🙂

Buluşmada, Ege Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, TEMA Vakfı, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, İzmir Akdeniz Akademisi, Ateşböceği Derneği, Farkındalık Yaratanlar Derneği, Minerva Çocuk ve Ebeveyn Gelişim Merkezi gibi kurumlar, Urla Çevre Gönüllüleri Platformu, Kompost Orman Evi, Good4Trust, Zikzak Atölye, Teosbike, Çekirdek Permakültür Kolektifi, Çöp Delisi, Çöpsüz Bakkal, YUVA Ekolojik Yaşam Yeri gibi girişimler, akademisyenler ve gönüllü çalışanlar yer aldı.