Atölye Deneme “Ulusal Çevre Hakkı Savunuculuğu Ağı” toplantısındaydı. Avrupa Birliği Sivil Düşün programı tarafından desteklenen “Ulusal Çevre Hakkı Savunuculuğu Ağı” toplantısı 24-26 Mayıs’ta İzmir’de gerçekleşti. Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği adına Esra Aydemir ve Pelin Topçu’nun katıldığı toplantıda Türkiye’den çevre alanında faaliyet gösteren 21 kuruluş vardı.

Küresel Çevre Derneği’nin koordine ettiği toplantı, çevre alanında farklı odak noktaları olan sivil insiyatif girişimlerini bir araya getirerek ulusal bir ağ oluşturmayı hedefliyor. Bu ağ aracılığıyla çevre hakkı savunuculuğu konusunda fikir alışverişi yapılması ve ortak etkinliklerin düzenlenmesi amaçlanıyor. 

Katılımcı kuruluşların çalışma alanlarını tanıttıkları toplantıda Atölye Deneme gönüllüleri de, özellikle dezavantajlı gruplarla gerçekleştirilen sanat atölyelerini, kırsal ve kent arasında köprü kuran etkinliklerini ve sanat aracılığıyla toplumda ekolojik farkındalık yaratmaya yönelik projelerini anlattı.

cevre hakkı savunuculugu agi-poster