atolye deneme-cocuk gibi bak6

Atölye Deneme gönüllüleri Esra Aydemir ve Pelin Topçu, FA Sport (Fight Academy Eğitim ve Mücadele Akademisi Gençlik ve Spor Derneği) adına İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin “Çocuk Gibi Bak” projesine katıldılar.

Gönüllülerimiz, Diyalog Haftası dahilinde Portekiz, İspanya, Suriye ve Yunanistan’dan katılımcıların yer aldığı projede, Sokak Oyunları Şenliği’ne çeşitli grup oyunlarıyla destek oldular.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ‘Erasmus+ Yapılandırılmış Diyalog’ desteğiyle 2018 yılından beri yürüttüğü “Çocuk Gibi Bak” projesi, mülteci çocuklarla üniversite öğrencilerini yaratıcı etkinliklerle bir araya getiriyor. Proje kapsamında şu ana kadar Sokak Oyunları Şenliği, Altınordu U12 Futbol Kupası ve kurabiye yapımı, fotoğraf, doğaçlama tiyatro atölyeleri, sanat terapisi gibi birçok etkinlik gerçekleştirildi.

atolye deneme-cocuk gibi bak7

“Çocuk Gibi Bak” projesi 2019 yılında Facebook’un sponsorluğuyla yürütülen üniversitelerarası “Peer to Peer (P2P) Global Digital Challenge” yarışmasında, tüm dünyadan 53 proje arasında birinci seçildi.