Atolye Deneme Ekolojik Filmler Festivali Poster

 

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) 2018 yılı seçkileri, Atölye Deneme Ekolojik Filmler Festivali kapsamında İzmirlilerle buluşuyor! Tüm film gösterimlerinin ücretsiz olduğu festival programında çeşitli etkinlikler de yer alacak.

Karmaşık küresel sorunlar karşısında sıradan insanların ürettiği ve hayata geçirdiği yaratıcı çözümler içeren belgesellerden oluşan SYFF seçkisi, Kosta Rika, İspanya, Haiti, Etiyopya, ABD; Hindistan, Kongo, Fransa, Almanya, Mozambik, Filistin, İsrail, Burkina Faso, Sri Lanka, Solomon Adaları, Bangladeş, Hollanda, Avusturya, İtalya, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Türkiye’den ilham verici hikayeler içeriyor. Bu hikayeler ihtiyacımız olan kahramanların kim olduğunu gözler önüne seriyor: Değişim yaratmak isteyen herkes!

Artan kuraklık, sel, orman yangını, çatışma, eşitsizlik, gıda fiyatı vb. haberlerin yanında yer bulamayan tüm bu hikayeler kulağımıza fısıldıyor: İhtiyacımız olan tüm çözümler halihazırda mevcut, ölçeklenebilir ve herkes tarafından uygulanabilir…

Atölye Deneme Ekolojik Filmler Festivali, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle, 18-19 Mayıs tarihlerinde Kültürpark içinde bulunan İzmir Sanat Oditoryum Salonunda gerçekleşecek. Organizasyonunu Atölye Deneme Sanat ve Ekolojik Çalışmalar Derneği’nin üstlendiği festivalin programı Facebook etkinlik sayfasından takip edilebilir.