Atölye Deneme gönüllüleri, Türkiye’deki Suriyeli göçmen çocuklar ve Türkiye’den çocukları bir araya getiren sosyal uyum projesinde atölye çalışmaları gerçekleştirdiler.

“Inclusiv-E; Dahil Etme ve Çeşitlilik Topluluk Merkezi (Inclusion and Diversity Community Centre)” başlıklı proje kapsamında, Suriyeli kadınlar ve çocukları sosyal yaşama dahil etmeye yönelik spor ve dil çalışmaları, eğitim kursları ve sosyal etkinlikler düzenleniyor.

FA Sport sosyal uyum projesi afis

Proje kapsamında, Atölye Deneme gönüllülerinden Dr. Öğretim Üyesi Ümit Arslan çocuklarla empati eğitimi gerçekleştirirken, Seçil Kesme Çubukçu çocuklarla drama çalışmaları yaptı.

Drama atölyesinde “Küçük Prens” filmini izleyen çocuklarla, filmle ilgili hislerinden yola çıkarak, yazılı ve sözlü ifade, müzik destekli beden ve duygu farkındalığına yönelik oyunlar ile barış temalı doğaçlama çalışmaları gerçekleştirildi. Atölyelere toplam 50 çocuk katılım gösterdi. Drama atölyesi için 30 Nisan’da tekrar bir araya gelecek olan çocuklarla, serbest ve tematik doğaçlama teknikleri üzerinden öykü ve müzik çalışmalarına devam edilecek.

FA Sport (Fight Academy Eğitim ve Mücadele Akademisi Gençlik ve Spor Derneği) bünyesinde gerçekleşen uluslararası proje, Alman İş Birliği Kurumu ve GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) kurumları tarafından destekleniyor.